About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Contact Info

123/A, Miranda City Likaoli Prikano, Dope United States

+0989 7876 9865 9

info@example.com

Yaşatmak da Önemli

Tesis yönetimi anlayışını zirveye taşıyan Gamador Assist Prime Hizmetler ekibiyle bir araya geldik. Gamador sakinlerinin hayatını kolaylaştıracak, lüks ve konforu bir arada sunan birbirinden profesyonel kadrosuyla, konutları yaşatmaya devam ediyorlar. Gamador Assist Müdürü – Murat Ballı Günümüzde AVM, ticaret merkezleri ve rezidans gibi toplu yaşam alanlarının hem kapsam hem de sayısının artmasına paralel olarak bu alanların yönetimini yapmakta olan site yönetim firmalarının sayısında da gözle görülür bir artış gözlemlenmekte. Aynı sektörde faaliyet gösteren diğer entegre tesis yönetim firmalarından

Gamador Assist Tesis Yönetim Hizmetleri Firmasını farklı kılan temel unsurlar nelerdir?

Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Karaarslan’ın bir sözü var; “Yapıları yapmak kadar yaşatmak da önemlidir.” Bu anlamda biz belki Türkiye genelinde bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda örneği olan bir oluşuma imza attık. Misyonumuz, Gamador İnşaat Satış Koordinatörü ve Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Caner Güler Bey’in fikir önderliğinde hayalini kurduğu otel konseptindeki lüks yaşam alanlarının her birini birer eğlence, huzur ve konfor merkezi haline getirmek. Her şeyden önce şunu vurgulamak isterim ki Gamador Assist Tesis Yönetim Firması kâr amacı güden ticari bir firma profili ile değil sadece ve sadece Gamador İnşaat’ın yapımını tamamlayıp yaşama geçirdiği projelerinde tüm entegre tesis yönetim süreçlerini profesyonel bir anlayışla yerine getirmek amacıyla kurulmuş bir firmadır. Dolayısıyla teknik anlamda operasyon gücünü ve desteğini Gamador İnşaat’tan almakla berber firmamızın finansmanı da tamamen Gamador İnşaat tarafından karşılanmaktadır.

Öne çıkan ikinci farkımız tamamen alanında uzman, bu işe yıllarını vermiş seçkin bir ekiple hizmet veriyor olmamızdır. %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimizi, her biri kendi alanında uzman olan ekip üyelerimizin bir araya gelmesiyle ortaya koyduğu sürdürülebilir değişim ve gelişim merkezli inovatif çözümlerle sağlıyoruz. Bu bizim zamanla edindiğimiz ve taklidi imkansız kurum kültürümüzü de nasıl inşaa ettiğimizin bir cevabı olmaktadır. Benimsemiş olduğumuz butik yönetim modeli ile site yönetimini yaptığımız projelerimizde sadece ortak alanlar değil bağımsız alanlara da özelleştirilmiş hizmetler sunmaktayız. Daire teslimini müteakip teknik servis hizmetlerimiz ve garanti süreçlerinin işletilmesinde ister ortak alan ve eklentileri isterse bağımsız alanlar yani daire içleri olsun tüm sakinlerimiz teknik destek konusunda her zaman bizim desteğimizi almaktadırlar. Teknik servis hizmetlerimizde benimsediğimiz bu sistemin diğer site yönetimlerinde çokta benimsenmiş bir yöntem olduğunu sanmıyorum. Bilindik tesis yönetim süreçlerimizde denetim, takip, kontrol, sürekli iyileştirme faaliyetlerimiz ile talep ve şikayetlere yönelik en hızı şekilde aksiyon alınması yanında yaşam alanlarında eşi benzerini çokta fazla göremeyeceğiniz fark yaratan faaliyetlere imza atıyoruz. Şimdi bu nasıl oluyor? Bu amaçla Prime Hizmetler adı altında gerek gayrimenkul değerini yükselten gerekse yaşam alanlarımızı sosyal ve kültürel anlamda zenginleştiren bir çok farklılaştırılmış uygulama ve etkinliği hayata geçirdik.

Mali İşler ve Finans Müdürlüğü – Fatma Usta Site Yönetimlerinde belki de en çok tartışma konusu olan husus aidat tutarları olsa gerek. Siz Gamador Assist olarak yönetimini yaptığınız projelerinizde aidat tutarlarını nasıl belirliyorsunuz?

Öncelikle sistematik olarak 634 sayılı KMK’nın öngördüğü standartlara uyuyoruz; kat malikleri, bina görevlisi, teknik personel, bahçıvan, site müdürü, güvenlik gibi personel giderlerine kat malikleri eşit miktarda, sigorta primleri, ortak yerlerin bakım onarım giderleri, elektrik su iletişim abonelikleri ile ortak tesislerin işletme giderlerine kendi arsa payı oranlarında katılmaktadır. İşletme projesi (Tahmini Bütçe) hazırlanırken mutlaka bir önceki sene içinde aylık bazda her giderin bütçe gerçekleşmeleri analiz edilmektedir. Bu rakamlara göre bir sonraki yılın enflasyon artış oranı, asgari ücrete bağlı personel giderlerinde olacak artış oranı, dışardan

alınan hizmetler ve teknik firmalar bakım sözleşmeleri tek tek göz önüne alınmaktadır. Yıl içinde olası demirbaş alım, yenileme ve eklentileri maliyetlendirilir. Bunlara ek olarak bütçe çalışmaları kapsamında her birimden teknik, temizlik, peyzaj kendi operasyon alanları ile ilgili rakamsal bilgi talep edilmektedir. Bu sayede yapılan titiz bir çalışma ile tahmini işletme projesinin ne fazla nede eksik vermeyecek şekilde sonuçlanması temel hedefimiz olmaktadır. Son aşamada hazırlanmış olan tahmini İşletme Bütçesi her sene Genel Kurul’dan önce tüm kat maliklerine posta yolu ile iletilmektedir. Bütçe genel kurulda görüşüldükten sonra kat maliklerinin görüş ve önerileri doğrultusunda genel kurulda kabul edilmektedir. Bu anlamda bütçe hazırlama süreci her yıl yeni bir tecrübe edinip bir sonraki yıla da hatasız olarak bütçe hazırlama prosedürü olarak karşımıza çıkmaktadır. Zaten tecrübelerimiz göstermiştir ki şimdiye kadar uyguladığımız bütçelerde % 95 oranında doğruluk ile gerçekleşmeler yaşanmıştır.

Yönetimini yapmış olduğunuz projelerinizde mali (finans ve muhasebe) süreçlerde etkinlik ve verimliliği nasıl sağlıyorsunuz?

Projelerde ihtiyaç duyulan malzeme ve hizmet alımlarında en az 3 teklif alıyor ve fiyat performans kriterlerini titizlikle değerlendiriyoruz. Satın alımlarımızda Gamador İnşaat’ın piyasadaki toplu alım portföyünden yararlanıyor en küçük projemizde bile en uygun koşullarda yani piyasanın altında indirimli satın alımlar yapabiliyoruz. Tüm gelir gider hareketlerini ilgili projenin banka hesapları ile entegre olan Apsiyon site yönetimi programı üzerinden yapıyoruz. Bu sayede her türlü kontrol, denetim ve raporlama süreçleri hem hızlı hem de doğru bir şekilde yapılabilmektedir. Projelerimize ait tüm finansal ve muhasebe süreçleri merkez ofis bünyesinde yapılmaktadır. Bu şekilde proje sorumlularımız sadece projelerinde sahaya yoğunlaşmakta ve buda kaliteyi artırıcı bir etken olmaktadır. Apsiyon üzerinden sadece denetçilere değil tüm sakinlerimize teklif, fatura ve sözleşmelere ulaşma imkanı sağlıyoruz. Aidatlarımızı ve ısınma bedellerini her ayın ilk günü vakit kaybetmeden sistem üzerinden yansıtıyoruz. Son ödeme günlerini hatırlatan SMS ve duyurularla bilgilendirmeler yapıyoruz. Her ay sonu aidat borcu birikmiş sakinlerimizi telefonla arayarakta uyarmaktayız. Bu sayede bütçe gerçekleşmelerimiz açık vermeden dönemsel hedeflerimizi sağlayabilmekle birlikte tutarlı, belgeli ve mutabakatı sağlanabilir kayıt sistemimizle de yönetimde şeffaflık ilkesini sağlamaktadır.

Prime Hizmetler Müdürü – İlker Meral İlker Bey Prime Hizmetler ne demek? Site yönetimi faaliyetlerinize ek olarak Prime Hizmetler departmanı neler yapar?

Biz “Tesis Yönetimi” kavramına bambaşka bir boyut kazandırdık. Zaten çok iyi yapmakta olduğumuz profesyonel tesis yönetimi süreçlerimize ek olarak daire içi teknik hizmetleri ve aşağıda bahsedeceğim içine sanat, eğlence, spor, kültür, hobi gibi birbirinden farklı birçok alanda etkinlik ve atölye çalışmasının girdiği kulüp ve organizasyonları hem hayata geçirdik hem de Gamador’da yaşamın ayrılmaz bir parçası haline getirdik. Gamador Prime çatısı altında aktif faaliyetlerde bulunan ve sadece Gamadorlulara özel ayrıcalıklarla üyelik kabul eden birçok kulübümüz var. Üstelik bunların bir çoğunda üyelikle beraber sunulan hizmetler ücretsiz olmaktadır. Şimdi size kurduğumuz kulüp ve markalarımızla gerçekleştirmiş olduğumuz etkinliklerden bahsedeyim.

Fit Club: Projelerimizde profesyonel spor ekipmanları ile donatılmış spor alanlarında Gamador Prime Fit Club hocalarımız eşliğinde verilen spor dersleri Gamadorluların yaşamanın bir parçası olmaktadır. Özel PT, fitness, zumba, pilates, yüzme derslerimiz artık Gamadorda yaşamın normal bir standardı haline gelmiştir. Fit Club bünyesinde sakinlerimizin düzenlenmesini istedikleri spor etkinliklerini tamamen kendileri belirlerler. Prime Hizmetler olarak biz talep edilen etkinlikle alakalı ekipman ve alan tahsisi gibi fiziki koşulları sağlar ve eğitmenleri organize ederiz. Akabinde açılacak dersler için önkayıtları alır ve derslere başlarız. Fit Club üyelerimiz, Health Club bünyesinde görev yapan kadrolu sağlık personeli ve diyetisyenimizin gözetim ve danışmanlığında aynı zamanda spor yaparken sağlıklı yaşam ve beslenemeye yönelik karma programlarda alabilmektedirler. Spor alanına göre gerekli olan tüm ekipmanlar ile eğitmen ücretlerinde Gamador Assist olarak sponsor oluyoruz. Üyelerimize sadece temsili bir ücretle üyeliklerini başlatmak ve sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi

spor etkinliklerimizin tadını çıkarmak kalıyor.

Health Club: Özel Gamador Sağlık Kabinimiz ile Gamadorluların acil durumlarda ilk yardım müdahale, yaşlı ve yatağa bağımlı olanlar için serum takma, enjeksiyon yada periyodik şeker tansiyon takibi gibi evde bakım hizmetleri, gebelik testi ve gebe izleme,

bebek ve çocuk izlem, küçük cerrahi müdahale ve her türlü pansuman gibi ihtiyaç duyabileceği sağlık hizmetlerini projelerimiz bünyesinde sunuyoruz. Bununla birlikte diyetisyen hizmetimizle detaylı vücut analizi, yaş evrelerine göre beslenme, metabolizmik hastalıklarda beslenme, obezite ve kilo alma verme programları, fitness, pilates, kardio gibi alanara özel sporcu beslenmesi, yeme bozukluklarında beslenme, kişiye özel diyet beslenme danışmanlığı ve menü planlama gibi birçok ana ve alt başlığı içeren geniş bir yelpazede sağlıklı beslenmeye yönelik hizmetleri sunmaktayız.

Kids Club: Kids Club’da çocuklarımızın tamamen güvenli ve hijyenik ortamlarda spor, oyun ve eğlenceyi biraraya getiren etkinliklerle bedensel ve zihinsel gelişimlerini tamamlamalarını hedefledik. Profesyonelce dizayn ettiğimiz renkli top havuzu, kaydırak, trambolin ve oyun parkurundan oluşan soft play kapalı çocuk oyun alanlarımız yanında voleybol, futbol ve basketbol oyun sahası, macera adası, uçurtma tepesi, sürüş parkuru gibi açık oyun alanlarımız ile çocukların hoşça vakit geçirebileceği alanları Gamadorluların hizmetine sunuyoruz.

Prime Services: Kuru Temizleme ve Terzi, Housekeeping hizmetleri kapsamında gündelikçi temini, yerinde halı koltuk ve yatak yıkama hizmetleri, sigortacılık hizmetleri, oto yıkama ve oto iç kuaför, Lostra, kuaför gibi hayatı kolaylaştıran hizmetleri Gamadorluların ayağına kadar onlara özel fiyatlarla getiriyoruz. Bu

işletmelerin sevk ve idaresi tamamen Gamador Assist tarafından gerçekleştirilmekte olup ticari bir amaç gütmeden sadece kaliteli hizmet ve memnuniyet merkezli hizmet vermektedirler.

Art Studio: İşinin ehli usta öğreticilerimizin eşliğinde düzenlediğimiz birbirinden eğlenceli hobi ve sanatsal workshoplarla ailelerimizin bir arada hoşça vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Geleneksel sanatlarımızdan olan Ebru Sanatı workshop etkinliğimizde bu alana ilgi duyan katılımcılarımıza Kültür Bakanlığı bünyesinde ve halk eğitim merkezinde dersler veren sanatçılarımız eşliğinde uygulamalı Ebru Sanatı eğitimlerini vermekteyiz.

Çiçek, taraklı, bülbül yuvası, lale gibi türleri olan Ebru workshop çalışmalarımız tamamlandığında katılımcılarımızın imza attığı eserlere inanın kendileri bile inanamadılar. Bunun yanında yine usta sanatçılarımız eşliğinde özel olarak imal edilmiş mozaik taş parçalarından oluşan setlerle çocuk ve yetişkin gruplarına özel uygulamalı Mozaik Atölyemizde çok güzel eserler meydana getirdik. Gamadorlu şefler yarışıyor sloganıyla amatör yada profesyonel bir şekilde aşçılığa gönlünü vermiş Gamadorlularla Uygulamalı Mutfak Akademisi’nde bir araya geldik. Bento Cake Workshop ile pandispanya yapımı ve kesim teknikleri, pasta kreması yapımı, sıvama teknikleri, yağlı kağıt ve kalem yapımı, pasta üzeri süsleme ve yazma tekniklerini bizzat deneyimleme fırsatı bulduk. Günün sonunda herkes kendi yapmış olduğu süslü ve özel yazılı yaş pastasını alarak akşam ailesine bir sürpriz yaptı. Tüm bunların yanında ilerleyen dönemlerde deri işleme ve boyama, çömlek, seramik porselen boyama, ahşap oyma boyama gibi workshop etkinliklerinin yapılması planlanmaktadır. Aslında bu anlamda belirli bir kısıtımız da yok. Yapacak çok şey var ve Gamadorlu sakinlerimizin bizden talep etmeleri yeterli.

Relax Lounge: Gamadorluların hoşça vakit geçirebileceği sinema ve tiyatro salonu alanlarımızda bu konfora dahil. Ses sitemleri ve projeksiyon cihazlarımızla özel olarak dizayn edilmiş sinema salonlarımızda her ayın belirli günlerinde gösterime giren vizyon filmlerimiz ikramımız olan patlamış mısır eşliğindeeğlenceye ayrı bir boyut katmaktadır.

Party House: Gamadorlu ailelerimizin doğum günü, baby shower, diş partisi gibi sosyal etkinliklerle kalabalık misafirlerini ağırlayabilecekleri özel alanlar dizayn ediyoruz. Serbest kullanım imkanı olan bu alanlarda sakinlerimiz istedikleri gibi süsleme, ikram, müzikli ve görsel etkinliklerini diledikleri gibi gerçekleştirebilmektedirler.

Diğer Sosyal ve Kültürel Etkinliklerimiz: Sinema ve tiyatro alanlarımızda belirli dönemlerde düzenlediğimiz drama, çocuklara yönelik masal dinletileri, canlı

Bir yanıt yazın